Oldal: 1 / 1

Re: M.E.G.-hez hasonló ötlet, fémüveg helyett vasmaggal

Elküldve: 2018.08.18. 15:31
Szerző: Főszobrász
Szia!
Hasonlóra én is gondoltam, még nem állítottam össze a mérést. Úgy néz ki fejben, két U alakú porvasmag egymással szembe fordítva. 4db terelő tekercs a vízszintes tengelyen és 2db kicsatoló tekercs a légréseken. Az én ötletem arról szól, hogy U porvasmag közepébe állítani egy neodímium mágnest N50-est, minél erősebbet. Majd litze huzalból készült tekercsekkel felváltva terelgetni az állandó mágnes fluxusát hol az egyik hol a másik kicsatoló tekercsbe. Pontosan úgy belőni a terelő tekrecset, hogy csak akkora fluxust generáljon amekkora szükséges az állandó mágnes fluxusának kioltásához. Majd mikor újra felépül az N50 mágnes tere, tehát amikor a terelő tekercsben megszakítom az áramot, akkor kicsatolni a teljesítményt két kicsatoló tekerccsel a két légrésen. A légrésbe elég egy kis műanyag db. pl szívószál vagy sokszorozó légréséből kibarkácsolt műanyag lemezke. A porvasmaggal 50-60KHzig el lehet menni a fémüveggel 100KHzig is.
Aliexpressről rendeltem: large watt U shape transformer ferrite core UY1658 vasmagokat
ebayről:105/40 litzét meg egy Digital Dual Volt Amp meter (áram és feszültség mérő panel műszer) 2-3eFt
Euromagnetről meg a mágneseket szereztem be, itt ügyelni kell rá, hogy el tudjuk helyezni a két vasmag közt őket, hogy be tudjuk lőni a légrés magasságát. Több laposabb mágnest ajánlok.
Remélem lesz időm rá valamikor :)

Re: M.E.G.-hez hasonló ötlet, fémüveg helyett vasmaggal

Elküldve: 2018.08.19. 14:40
Szerző: Főszobrász
Ha nem szeretnéd átvágni magad akkor sajnos vagy szóp,vagy valódi RMS műszer szükséges.Minden más hamis értékeket fog mutatni.
Igen van szkópom is 1db 250MS/s 2ch, meg egy 1GS/s 4ch. Természetesen én is arra esküszöm, egy 0,1ohmos ellenálláson keresztül szoktam többnyire áramot mérni.

Ezek a panelműszerek persze nem hajszál pontosak. A sönt ellenállást be kell kalibrálni reszelővel, úgy, hogy egyenáram mellett méred szkópon vagy metexxel. Bár én inkább lecseréltem egy nagyteljesítményűre. LINK és ráerősítettem egy hűtőbordára, tájékoztató jeleggű mérésnek megfelel. :)

Re: M.E.G.-hez hasonló ötlet, fémüveg helyett vasmaggal

Elküldve: 2018.08.24. 00:21
Szerző: idegen
Nem akarlak elkeseríteni de tökmindegy hogy vasmaggal,ferrittel,vagy fémüveggel csinálod.Egyre jobb és drágább anyagokat használtok,ez nyilván csökkenti a veszteségeket,de közben elvesztek a részletekben...Sokan mások is elkövetik ezeket a hibákat.Az alapvető hiba az,hogy mágnesből szeretnétek többletet kivenni.
Nincs benne többlet sajnos.Akik csak egyszerű mechanikával akarták a mágnes hatását(árnyékolással,söntöléssel)megszüntetni és a vonzó/taszító hatást felhasználni
azoknak is csalódniuk kellett.Egy mágnes hatásának kioltásához pont annyi energia szükséges mint amennyit majdan visszaadna.Figyelmen kívül hagyva a tekercsek,félvezetők,segédáramkörök,vasmagok,stb által létrejövő veszteségeket,ja és a végén még egyenirányítani...honnan,mitől vártok többletet?
Csináljatok egy egyszerű mérést.
Van egy fix tápod,tegyel rá egy teljesítménymérőt(vagy csak Volt és Ampermérőt...és szorozd).
Erre kösd rá a "fekete"dobozt amiben majd a többletenergia gép lesz.A fekete dobozban egyenlőre csak egy mai legjobb dióda legyen.
Tehát:Táp>Teljesítménymérő>Fekete doboz egy diódával>Teljesítménymérő>terhelés.
...kevesebblett nem több.Gondold vagy építsd bele a fekete dobozba a többi veszteséget okozó alkatrészt.
Energia szempontjából a mágnes analóg a rugóval.Sem mágnesből,sem rugóból nem lehet többletet kivenni.Itt nincsenek "trükkök",vagy agyafúrt megoldások.
Áramot mágnesből csak indukcióval tudsz kivenni...azt pedíg erővel kell mozgatni mert ellenkezik(mint a rugó).Ha tekercsekkel szeretnéd mozgatni(terelgetni),
akkor a tekercseidbe kell betenni egy picivel többet.
A veszteségeket egyszerű módon elhanyagolható szintre lehet korlátozni(extrém nagy feszültség),de ez még nem indokolja a"többletet".